Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği

EAK’DAN FEVZİ BEYAR’A “ONUR NİŞANI”

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

EAK’DAN FEVZİ BEYAR’A “ONUR NİŞANI”

EAK’DAN FEVZİ BEYAR’A “ONUR NİŞANI”

Kıbrıs Rum Spor Yazarları Birliği (EAK)  ve Yunanistan Spor Yazarları Birliği (PSAT)’nin bu yıl 34’üncüsünü düzenlediği konferansı, dün akşam düzenlenen açılış töreniyle başladı. Bu yıl Kıbrıs’ta düzenlenen ve Baf’ta bulunan Atticon Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşen açılış törenine Kıbrıslı Rum spor yazarları, Yunanistan spor yazarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD)’nin de davetli olduğu 34. EAK-PSAT Konferansı’na KTSYD Başkanı Necati Özsoy ve Genel Sekreter Hüseyin Köprülü de katıldı.

FEVZİ BEYAR ÖDÜL ALDI

Konferans kapsamında EAK tarafından 50’nci yıl onuruna düzenlenen ödül töreninde, spor yazarlığına uzun yıllar hizmet vermiş olan üyeler “Hizmet Ödülü” ile onurlandırılırken, EAK’ın ilk Kıbrıslı Türk üyesi Fevzi Beyar da Kıbrıs’ta iki toplumun spor kurumları arasındaki işbirliğini artırıcı çalışmalarından dolayı “Onur Nişanı”yla ödüllendirildi.

BEYAR’DAN ANLAMLI HEDİYE

Gecede onur nişanı ile ödüllendirilen Fevzi Beyar, ödül takdiminden sonra yaptığı konuşmada, EAK’a kendisine layık görülen anlamlı ödül için teşekkür etti. KTSYD üyesi de olan Beyar,  EAK’a 1985 yılında ara bölgede bir araya gelen Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum spor yazarlarının bir fotoğrafını da hediye etti.

KTSYD’YE TEŞEKKÜR

EAK Başkanı Erodotos Miltiadous ve Kıbrıs Spor Organizasyonu (KOA) Başkanı Andreas Michaelides de gecede yaptıkları konuşmalarda KTSYD Başkanı Necati Özsoy’a etkinliklerine katıldıkları için teşekkür ettiler.

Paylaş :

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp